Jumaat, 17 Jun 2011
Rabu, 15 Jun 2011
MODUL ATAS TALIAN
PROGRAM PENSISWAZAHAN GURU
KPD 3016 – PENGAJARAN, TEKNOLOGI DAN PENAKSIRAN 1
PROJEK BERKUMPULAN
(P&P ATAS TALIAN)
AHLI KUMPULAN:
1. PN.MARIANI BINTI MAJID (PPG/41005/11)
2. EN.MOHD.NORFADHLY BIN JANI (PPG/41006/11)
3. PN.MELISSA BINTI MAJID (PPG/41052/11)
4. PN.JAMALIA BINTI ASIK@ASIL (PPG/40935/11)
5. PN.TIFAH BTE LAUNA (PPG/41021/11)
PENSYARAH:
DR.AZIDAH BT.ABU ZIDEN
(azidah@usm.my)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)
Tarikh: 15 Jun 2011 Tema: Haiwan Hari: Rabu
Masa: 8.30-9.30 pagi Bilangan murid: 25 orang
Tunjang : Sains dan Teknologi
Fokus : ST 3.0 Menyiasat Alam Hidupan
Standard Kandungan : ST 3.4 Menjalankan penerokaan ke atas ciri, habitat,
cara pergerakan, jenis makanan, kitaran hidup haiwan
jinak yang biasa dijumpai
Standard Pembelajaran : ST 3.4.5 Mengecam tempat tinggal haiwan. (Contoh:
Kucing – rumah, ayam - reban, itik - kolam,
lembu – padang, kerbau – sawah, katak – air & darat,
ikan - air, burung – pokok)
Objektif : Pada akhir sesi pengajaran, murid dapat:
Menyatakan ciri-ciri
Menamakan haiwan
Menyatakan tempat tinggal haiwan
Kesepaduan : KTI 2.1.13 Menyanyi dengan gerakan
PSE 2.3.6 Berinteraksi dengan yakin
KTI 1.1.5 Mewarnakan gambar dalam ruang tertentu
ST 7.1.3 Membilang objek 1-10
Aktiviti / langkah :
Set Induksi : 1. Guru menunjukkan model haiwan
2. Murid menyebut nama haiwan yang ditunjukkan
3. Murid mendengar lagu “Bunyi Haiwan”
4. Murid menyanyi sambil membuat pergerakan
Lagu “Bunyi Haiwan”
· Saya ayam kok, kok, kok, kok, kok
Saya itik quek, quek, quek, quek, quek
Saya burung pit, pit, pit, pit, pit
Kami bunyi kok, kok, kok, kok, kok
Quek, quek,quek, quek, quek
Pit, pit, pit, pit, pit
Langkah 1 : Menyatakan ciri-ciri pergerakan haiwan
1. Guru menunjukkan gambar haiwan
2. Guru menyoal murid tentang pergerakan haiwan
3. Murid menjawab soalan tentang pergerakan haiwan
Ikan - berenang
Lembu - berjalan
Katak - melompat
Burung - terbang
Langkah 2 : Menyatakan tempat tinggal haiwan
1. Guru menunjukkan gambar haiwan
2. Murid menyatakan tempat tinggal haiwan
3. Guru membuat peneguhan
Ikan - air
Lembu - ladang
Burung - pokok
Ayam - reban
Langkah 3 : Padankan haiwan dan tempat tinggal
Langkah 4 : Murid menjawab soalan
Saoalan:
1. Apakah nama haiwan di atas? (Gambar kucing)
a. Ikan b) Ayam c) Kucing
2. Apakah nama haiwan di atas? (Gambar ikan)
a. Katak b) Semut c) Ikan
3. Bagaimanakan haiwan ini bergerak? (Gambar burung)
a. Melompat b) Terbang c) Berjalan
4. Apakah makanan utama haiwan ini? (Gambar lembu)
a. Rumput b) Lobak c) Cacing
5. Di manakah haiwan ini tinggal? (Ayam)
a. Kolam b) Padang c) Reban
6. Berapa ekor bilangan ikan di atas? (Gambar 3 ekor ikan)
a. Dua b) Tiga c) Satu
7. Haiwan manakah yang tinggal di ladang?
a. Lembu b) Arnab c) Katak
8. Kaiwan di bawah tinggal di air kecuali
a. Ikan b) Udang c) Arnab
9. Bagaimanakah haiwan ini bergerak? (Gambar ikan)
a. Terbang b) Berenang c) Melompat
10. Apakah makanan utama arnab? (Gambar arnab)
a. Lobak b) Rumput c) Pisang
Penutup
Induksi
Isnin, 13 Jun 2011
USMSABAH2011: RANKING UNIVERSITI
USMSABAH2011: RANKING UNIVERSITI: "1. Universiti Sains Malaysia . 2. Universiti Teknologi Malaysia. 3. Universiti Kebangsaan Malaysia. 4. Universiti Putra Malaysia. 5. Unive..."
Langgan:
Catatan (Atom)